Масато Моришиге

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Масато Моришиге
Masato Morishige.jpg
Лични податоци
Роден на 21 мај 1987 (1987-05-21) (35 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Одбранбен играч
Клупски податоци
Сегашен клуб FC Tokyo
Број 3
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2006–2009 Oita Trinita
2010– FC Tokyo
Репрезентација
2013– Јапонија Јапонија 29 (2)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари.
† Учества (Голови).

Масато Моришиге (роден 21 мај 1987) — јапонски фудбалер.

Репрезентативна кариера[уреди | уреди извор]

Масато Моришиге бил член на јапонската репрезентација на Светското првенство 2014.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
2013 6 0
2014 11 1
2015 12 1
Вкупно 29 2

Надворешни врски[уреди | уреди извор]