Општество на Инките: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8
(Rescuing 1 sources and tagging 0 as dead.) #IABot (v2.0.8)
== Надворешни врски ==
{{portalpar|Инки}}
* [httphttps://web.archive.org/web/20070514165508/http://www.geocities.com/architecture_aztec_america/america_inca_1.htm Архитектура на Инките]
* [http://www.lost-civilizations.net/ancient-civilizations.html Цивилизација на Инките]
 
29.743

уредувања

Прегледник