Прејди на содржината

3 декември (починале): Разлика помеѓу преработките

Нема измена во големината ,  пред 2 години
с
→‎top: Правописна исправка, replaced: Московско кнежевство → Московско Кнежевство
[проверена преработка][проверена преработка]
Нема опис на уредувањето
с →‎top: Правописна исправка, replaced: Московско кнежевство → Московско Кнежевство
Ред 4:
|-
|valign="top" align="right"|[[1533]] 
|[[Василиј III Московски]] — [[кнез]] на [[Московско кнежевствоКнежевство|Московското кнежевствоКнежевство]].
|-
|valign="top" align="right"|[[1888]]