Разлика помеѓу преработките на „Региони во Франција“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
с
* [[Знамиња на француските региони]]
 
== Наводи ==
== Надворешнио врски ==
{{наводи}}
 
== НадворешниоНадворешни врски ==
* [http://lessites.service-public.fr/cgi-bin/annusite/annusite.fcgi/loc1?lang=uk Портали на регионите]
* [https://about-france.com/regions.htm Водич низ регионите на Франција]

Прегледник