Разлика помеѓу преработките на „Базилика Свети Јован Латерански“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
[[Категорија:Катедрали во Италија]]
[[Категорија:Цркви од 4 век|Јован Латерански]]
[[Категорија:БарокнаРимски архитектурабарок]]
[[Категорија:Погребални места на папите]]
[[Категорија:Патријархални базилики]]
 
[[ca:Basílica de Sant Joan del Laterà]]

Прегледник