Западна конференција (НБА): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
Нема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
 
''' [[Југозападна Дивизија НБА|Југозападна Дивизија]]'''
*[[Далас Маверикс]]
 
*[[Мемфис Гризлис]]
[[Далас Маверикс]]
*[[Њу Орлеанс Хорнетс]]
 
*[[Сан Антонио Спарс]]
[[Мемфис Гризлис]]
*[[Хјустон Рокетс]]
 
[[Њу Орлеанс Хорнетс]]
 
[[Сан Антонио Спарс]]
 
[[Хјустон Рокетс]]
 
 
''' [[Пацифичка Дивизија НБА|Пацифичка Дивизија]]'''
*[[Голден Стејт Вориорс]]
 
*[[ЛА Клиперс]]
[[Голден Стејт Вориорс]]
*[[ЛА Лејкерс]]
 
*[[Сакраменто Кингс]]
[[ЛА Клиперс]]
*[[Феникс Санс]]
 
[[ЛА Лејкерс]]
 
[[Сакраменто Кингс]]
 
[[Феникс Санс]]
 
 
''' [[Северозападна Дивизија НБА|Северозападна Дивизија]]'''
*[[Денвер Нагетс]]
*[[Јута Џез]]
*[[Минесота Тимбервулфс]]
*[[Портланд Треилблејзерс]]
*[[Сиетл Суперсоникс]]
 
{{Шаблон:НБА}}
[[Денвер Нагетс]]
[[Категорија:Спорт]]
 
[[Категорија:Кошарка|НБА]]
[[Јута Џез]]
 
[[Минесота Тимбервулфс]]
 
[[Портланд Треилблејзерс]]
 
[[Сиетл Суперсоникс]]
 
[[be-x-old:Заходняя канферэнцыя (НБА)]]

Прегледник