Прејди на содржината

Корисник:Gorjan

Од Википедија — слободната енциклопедија
Википедија:Вавилон
mkMајчин јазик на овој корисник е македонскиот.
en-5 This user is able to contribute with a professional level of English.
fr-3 L'utilisateur parle
Français niveau avancé.
' Овој корисник е Христијанин.
Овој корисник го разбира светот како поле за културен натпревар меѓу народите.
Немој ти мене ФИРОМ! Корисникот се залага за употреба на уставното име на
Република Македонија.
Овој корисник свири на гитара.
Википедија:Вавилон
Немате внесено јазици. Погледајте ја Предлошка:Вавилон/doc за помош.
Пребарај кориснички јазици
Овој корисник е непушач!

Добредојдовте на мојата корисничка страница. Омилена статија што сум напишал е Боб Марли, и омилен шаблон на кој сум работел е Шаблон:Македонска кошаркарска репрезентација 2007

To-Do[уреди | уреди извор]

Кошаркарска репрезентација на САД

Некои статии кои ги имам напишано[уреди | уреди извор]

Биографија[уреди | уреди извор]

→Личности од кошарката[уреди | уреди извор]

Брајан Коланџело, Чак Свирски, Сем Прести, Р.Ц. Бјуфорд

Хосе Калдерон, Мет Бонер, Крис Бош, Тејшон Принц, Хорхе Гарбахоса, Бил Расел, Двејн Вејд, Кендис Паркер

Врбица Стефанов, Влатко Илиевски‎, Тодор Гечевски‎, Предраг Самарџиски, Перо Антиќ, Рајан Стак, Јане Петровски, Ефтим Богоев, Благоја Георгиевски, Стојна Вангеловска, Димитар Мираковски

Александар Ѓорѓевиќ,

→Личности од музиката[уреди | уреди извор]

Боб Марли

Кошарка[уреди | уреди извор]

Кошарка, Хорок удар, Техничка грешка,

Кошаркарска Федерација на Македонија, Кошаркарска репрезентација на Македонија, Кошаркарска репрезентација на Грција, Кошаркарска репрезентација на Шпанија, Кошаркарска репрезентација на Канада, Кошаркарска репрезентација на Словенија, Кошаркарска репрезентација на Хрватска

Национална Кошаркарска Асоцијација (НБА), 50-те Најдобри играчи во историјата на НБА, НБА Драфт, НБА Најкорисен играч‎

Источна Конференција НБА,

Југоисточна дивизија (НБА)‎,

Централна дивизија (НБА), Детроит Пистонс,

Атлантска дивизија (НБА)‎, Бостон Селтикс, Торонто Рапторс,

Западна Конференција НБА,

Пацифичка дивизија (НБА)

Северозападна дивизија (НБА)

Југозападна дивизија (НБА)

КК Пелистер,

Кошарка на Летните олимписки игри - 2008,

Литература[уреди | уреди извор]

На Запад ништо ново

Музика[уреди | уреди извор]

Трета Генерација

Шаблони[уреди | уреди извор]

Шаблон:НБА, Шаблон:НБА50

Шаблон:НБА нав. кутија, Шаблон:Премести категорија, Шаблон:НБА градови

Шаблон:Македонска кошаркарска репрезентација 2007

Шаблон:Рапторс Тренери, Шаблон:Рапторс Менаџери

Шаблон:Инфокутија Кошаркар, Шаблон:САД-кошаркар-никулец, Шаблон:Шпанија-кошаркар-никулец, Шаблон:Канада-кошаркар-никулец‎

стари: Шаблон:НБА (прост), Шаблон:Торонто Рапторс, Шаблон:Торонто Рапторс 2006/2007, Шаблон:Торонто Рапторс 2007 лето