Прејди на содржината

Николо Ѕаниоло

Од Википедија — слободната енциклопедија
Николо Ѕаниоло
Лични податоци
Полно име Николо Ѕаниоло
Роден на 2 јули 1999(1999-07-02)(24 г.)
Роден во Маса, Италија
Држава  Италија
Висина &100000000000001900000001,90 м
Позиција среден ред
Клупски податоци
Сегашен клуб Рома Рома
Број 22
Младинска кариера
Фјорентина Фјорентина
Виртус Ентела Виртус Ентела
Интер Интер
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
2017 Виртус Ентела Виртус Ентела 7 (0)
2017–2018 Интер Интер 0 (0)
2018– Рома Рома 27 (4)
Репрезентација
2016-2017 Италија Италија 18 2 (0)
2017–2018 Италија Итлаија 19 18 (6)
2018– Италија Италија 21 4 (0)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари, според податок од 19 јануари 2019
‡ Настапи и голови за репрезентација, според податок од 19 јануари 2019

Николо Ѕаниоло (роден на 2 јули 1999, во Маса) — италијански фудбалер, играч од средниот ред на Рома и на италијанската репрезентација.