Куќа на ул. „Гоце Делчев“ бр. 62 (Струга)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Куќа на ул. „Гоце Делчев“ бр. 62
Општи податоци
СтилСтароградска архитектура
Адресаул. „Гоце Делчев“ бр. 62
ГрадСтруга
ЗемјаМакедонија
Урнатанепознато
СопственикСемејство Шантовски[1]

Куќа на ул. „Гоце Делчев“ бр. 62 ― поранешна староградска куќа во Струга, Македонија. Куќата е заведена како Културно наследство на Македонија.[1]

Галерија[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. 1,0 1,1 „Национален регистар на објекти кои се заштитно културно наследство“. Министерство за култура. 2012. Архивирано од изворникот 2021-08-09. Посетено на 5 јули 2022.