Прејди на содржината

Куќа на ул. „Гоце Делчев“ бр. 13 (Струга)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Куќа на ул. „Гоце Делчев“ бр. 13
Општи податоци
Адресаул. „Гоце Делчев“ бр. 13
ГрадСтруга
ЗемјаМакедонија
СопственикСемејство Чурковски[1]

Куќа на ул. „Гоце Делчев“ бр. 13куќа во Струга, Македонија. Куќата е заведена како Културно наследство на Македонија.[1]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. 1,0 1,1 „Национален регистар на објекти кои се заштитно културно наследство“. Министерство за култура. 2012. Архивирано од изворникот 2021-08-09. Посетено на 5 јули 2022.