Куќа на ул. „Гоце Делчев“ бр. 82 (Струга)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Куќа на ул. „Гоце Делчев“ бр. 82
Куќа на ул. „Гоце Делчев“ бр. 82 Струга.jpg
Куќата во 2021 година
Општи податоци
СтилСтароградска архитектура
Адресаул. „Гоце Делчев“ бр. 82
ГрадСтруга
ЗемјаМакедонија
СопственикСемејство Несторови[1]
Технички податоци
Катови2

Куќа на ул. „Гоце Делчев“ бр. 82староградска куќа во Струга, Македонија. Куќата е заведена како Културно наследство на Македонија.[1]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. 1,0 1,1 „Национален регистар на објекти кои се заштитно културно наследство“. Министерство за култура. 2012. Архивирано од изворникот 2021-08-09. Посетено на 5 јули 2022.