Прејди на содржината

Куќа на ул. „Димче Кошарко“ бр. 42 (Струга)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Куќа на ул. „Димче Кошарко“ бр. 42
Куќата во 2021 година
Општи податоци
СтилСтароградска архитектура
Адресаул. „Димче Кошарко“ бр. 42
ГрадСтруга
ЗемјаМакедонија
Технички податоци
Катови2

Куќа на ул. „Димче Кошарко“ бр. 42староградска куќа во Струга, Македонија. Куќата е заведена како Културно наследство на Македонија.[1]

Галерија[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Национален регистар на објекти кои се заштитно културно наследство“. Министерство за култура. 2012. Архивирано од изворникот 2021-08-09. Посетено на 5 јули 2022.