Корисник:Misos/Главна Страница

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Добредојдовте на Википедија,
слободна енциклопедија која секој може да ја уредува.
109.255 статии на македонски


Содржина
Предлошка:Содржина brest
Избрана слика за оваа седмица
Предлошка:Избрана слика за (седмица 44) 2020
Дали сте знаеле ...
Икона со Василиј Велики (лево), Јован Златоуст (средина) и Григориј Богослов (десно)
Избрана статија за октомври 2020
Предлошка:Избрана статија за октомври 2020
На денешен ден 29 октомври...
Настани:
Предлошка:29 октомври (настани)
Родени:
Предлошка:29 октомври (родени)
Викимедиjа проекти
Викиречник
Речник
Викикниги
Бесплатни учебници и прирачници
Викицитат
Збирка цитати
Викиизвор
Библиотека на слободни дела
Викивидови
Директориум на видови
Викивести
Извор на вести со бесплатна содржина
Ризница
Заедничка медиумска колекција
Мета-Вики
Координација на Викимедија проектот

Целосна листа на Вики-јазици • Повеќејазична координација •  Започнување на Википедија на друг јазик •  Викимедија статистики