Разлика помеѓу преработките на „Џани Мерсман“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 4 бајти ,  пред 10 месеци
с
→‎top: Јазична исправка, replaced: = Друмски → = друмски, = Возач → = возач, = Пензиониран → = пензиониран, индивидуал → поединеч
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: = Друмски → = друмски, = Возач → = возач, = Пензиониран → = пензиониран, индивидуал → поединеч)
| height = 1,77 м<ref name="OPQS"/>
| weight = 63 кг<ref name="OPQS"/>
| currentteam = Пензиониранпензиониран
| discipline = Друмскидрумски и велодромски велосипедизам
| role = Возачвозач
| ridertype = Спринтер
| proyears = 2007<br />2008–2011<br>2012<br>2013–2016
| majorwins = '''[[Голема трка (велосипедизам)|Големи трки]]'''
:'''[[Вуелта а Еспања]]'''
::2 индивидуалнипоединечни етапи ([[Вуелта а Еспања 2016|2016]])
'''[[Етапна трка|Етапни трки]]'''
:[[Тур де Валони]] (2014)

Прегледник