Разлика помеѓу преработките на „Прва фудбалска лига на Хрватска“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 1 година
с
|-
|align=left|[[Прва фудбалска лига на Хрватска 2015–2016|2015–16]]
!|[[ГНК Динамо Загреб|Динамо Загреб]] {{small|(18)}} †
|[[ХК Риека|Риека]]
|[[ХНК Хајдук Сплит|Хајдук Сплит]]
|-
|align=left|[[Прва фудбалска лига на Хрватска 2016–2017|2016–17]]
!|[[ХНК Риека|Риека]] {{small|(1)}} †
|[[ГНК Динамо Загреб|Динамо Загреб]]
|[[ХНК Хајдук Сплит|Хајдук Сплит]]
|-
|align=left|[[Прва фудбалска лига на Хрватска 2017–2018|2017–18]]
!|[[ГНК Динамо Загреб|Динамо Загреб]] {{small|(19)}} †
|[[ХНК Риека|Риека]]
|[[ХНК Хајдук Сплит|Хајдук Сплит]]

Прегледник