Разлика помеѓу преработките на „Грчка граѓанска војна“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 2 години
нема опис на уредувањето
с
|combatant1={{flag|Kingdom of Greece}}
'''Поддржано од:'''<br>{{flag|United Kingdom}}<br>{{flag|United States|1912}} (после 1947)
|combatant2={{flagicon|Greece|old}} [[Привремена Демократскадемократска Владавлада на Грција|Привремена Демократска Влада]]
*[[File:DSE badge.svg|14px]] [[Демократска Армија на Грција|ДАГ]]
{{flagicon|SR Macedonia}} [[Народноослободителен фронт|партизаните од НОФ]]<br>

Прегледник