Разлика помеѓу преработките на „Џон Адамс“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 3 бајти ,  пред 2 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
}}
 
'''Џон Адамс''' ({{lang-en|John Adams}}), (30 октомври, 1735 - 4 јули, 1826) бил [[САД|американси]] политичар и вториот [[Листа на претседатели на Соединетите Американски Држави|претседател на Соединетите Американски Држави]] (1797 - 1801), после кога бил првиот заменик-претседател (1789–1797).
 
{{Претседатели на САД}}

Прегледник