Разлика помеѓу преработките на „Лукас Подолски“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 417 бајти ,  пред 3 години
с
нема опис на уредувањето
(embed {{Нормативна контрола}} with wikidata information)
с
| years4 = 2007–2008 |clubs4 = [[ФК Бајерн Минхен|ФК Бајерн Минхен II]] |caps4 = 2 |goals4 = 0
| years5 = 2009–2012 |clubs5 = [[ФК Келн]] |caps5 = 88 |goals5 = 33
| years6 = 2012– |clubs6 = [[ФК Арсенал]] |caps6 = 1460 |goals6 = 4 19
| years7 = 2015 |clubs7 = → [[ФК Интер|Интер]] (позајмица) |caps7 = 17 |goals7 = 1
| years8 = 2015–2017 |clubs8 = [[ФК Галатасарај|Галатасарај]] |caps8 = 51 |goals8 = 20
| years9 = 2017– |clubs9 = [[Висел Кобе]] |caps9 = 12 |goals9 = 5
| nationalyears1 = 2001–2002 |nationalteam1 = [[Германска фудбалска репрезентација до 17 години|Германија U17]] |nationalcaps1 = 6 |nationalgoals1 = 2
| nationalyears2 = 2002–2003 |nationalteam2 = [[Германска фудбалска репрезентација до 18 години|Германија U18]] |nationalcaps2 = 7 |nationalgoals2 = 4
| nationalyears3 = 2003 |nationalteam3 = [[Германска фудбалска репрезентација до 19 години|Германија U19]] |nationalcaps3 = 3 |nationalgoals3 = 6
| nationalyears4 = 2004 |nationalteam4 = [[Германска фудбалска репрезентација до 21 години|Германија U21]] |nationalcaps4 = 5 |nationalgoals4 = 0
| nationalyears5 = 2004– |nationalteam5 = [[Фудбалска репрезентација на Германија|Германија]] |nationalcaps5 = 106130 |nationalgoals5 = 4449 <!-- When you update this parameter, please update the ntupdate parameter! -->
| pcupdate = 16:42, 1 декември 2012 (UTC)
| ntupdate = 15:44, 16 ноември 2012 (UTC)
13.371

уредување

Прегледник