12 април (родени): Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
дополнување
[проверена преработка][проверена преработка]
(дополнување)
(дополнување)
|valign="top" align="right"|[[1885]] 
|[[Робер Делоне]] — француски сликар.
|-
|valign="top" align="right"|[[1903]] 
|[[Јан Тинберген]] — холандски [[економист]], добитник на [[Нобелова награда за економија|Нобеловата награда]] во 1969 година.
|-
|valign="top" align="right"|[[1921]] 

Прегледник