Разлика помеѓу преработките на „Драган Богдановски“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
с
с
}}
 
'''Драган Богдановски''' (с. [[Клечовце]], [[Кумановско]], [[18 септември]] [[1929]] - [[ФетдерицијаФедериција]], [[Данска]], [[31 мај]] [[1998]]) бил еден од најпознатите македонски политички емигранти по [[1945]] година и еден од основачите на [[ВМРО ДПМНЕ]]. Богдановски 30 години бил во челните редови на патриотски настроената македонска емиграција.
 
== Биографија ==

Прегледник