Разлика помеѓу преработките на „Полинезија“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 24 бајти ,  пред 11 година
с
Бот: Промена на шаблон: Никулец за географија
с (Бот: Промена на шаблон: Гео-никулец)
с (Бот: Промена на шаблон: Никулец за географија)
По големина и значајност се истакнуваат островите: Хаваи, Самоа, Туамоту, Тонга, Куковите острови, Тувалу, Валис и Футуна и др.
[[Податотека:Map OC-Polynesia.PNG|рамка|Мапа на Полинезија|десно]]
{{Никулец заод географијаобласта на географијата}}
{{Океанија}}
 
941.847

уредувања

Прегледник