Разлика помеѓу преработките на „Полинезија“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 19 бајти ,  пред 11 година
с
Бот: Промена на шаблон: Гео-никулец
с (Бот Додава: war:Polynesia)
с (Бот: Промена на шаблон: Гео-никулец)
По големина и значајност се истакнуваат островите: Хаваи, Самоа, Туамоту, Тонга, Куковите острови, Тувалу, Валис и Футуна и др.
[[Податотека:Map OC-Polynesia.PNG|рамка|Мапа на Полинезија|десно]]
{{Никулец за географија}}
{{гео-никулец}}
{{Океанија}}
 
941.847

уредувања

Прегледник