Податотека:Nuvola apps edu mathematics blue-p.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 128 × 128 пиксели, големина: 6 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
English: Square root of x formula. Symbol of mathematics.
Датум
Извор изведено делоfrom Image:Nuvola apps edu mathematics.png and Image:Nuvola apps edu mathematics-p.svg
Автор David Vignoni (original icon); Flamurai (SVG convertion); bayo (color)
Други верзии
SVG разработка
Inkscape-yes.svg
Оваа векторска слика е изработена со Inkscape.

Лиценцирање

Јас, праводржецот на ова дело, со ова го објавувам истото под следнава лиценца:
GNU head Ова дело е слободна програмска опрема; можете да го распространувате и/или менувате под условите на ГНУ-овата Општа јавна лиценца според објавеното од Фондацијата за слободна програмска опрема; верзија 2 на лиценцата, или било која понова верзија. Дело се распространува со надеж дека ќе биде од корист, но без било каква гаранција; дури ни подразбраната гаранција за продажна погодност или соодветност за определена цел. Погледајте ги верзијата 2 и верзијата 3 на ГНУ-овата Општа јавна лиценца за повеќе информации.
Прибелешки Сликава има прибелешки: Погледајте ги на Ризницата

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна21:59, 29 април 2018Минијатура на верзијата од 21:59, 29 април 2018128 × 128 (6 КБ)Thomas LinardSVGOMG optimization (valid SVG).
11:22, 24 април 2008Минијатура на верзијата од 11:22, 24 април 2008128 × 128 (14 КБ)Bayo== Summary == {{Information |Description={{en|Square root of x formula. Symbol of mathematics.}} |Source=Derivative work from Image:Nuvola apps edu mathematics.png and Image:Nuvola apps edu mathematics-p.svg |Date= |Author= [[:en:David Vignoni|D

Следниве 63 страници ја користат податотекава:

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци