Податотека:Coat of arms of Serbia.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 710 × 884 пиксели, големина: 2,96 МБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
Bosanski: Grb na Repulike Srbije
Dansk: Serbiens våbenskjold
Deutsch: Wappen Serbien
English: Coat of arms of the Republic of Serbia
Español: Escudo de armas de la República de Serbia
Français: Armoiries de la République Serbie
Hrvatski: Grb Republike Srbije
Italiano: Stemma della Serbia
Magyar: Szerbia címere
Nederlands: Wapenschild van Servië
Norsk bokmål: Armenske våpenskjold
Polski: Herb wielki Republiki Serbii
Português: Brasão da Sérvia
Shqip: Stema e Serbisë
Slovenčina: Erb Srbska
Slovenščina: Grb Srbije
Suomi: Srbäja vaakuna
Српски / srpski: Грб Републике Србије
Беларуская: Герб Сербія
Български: Герб на Сърбия
Македонски: Грб на Србија
Русский: Герб Сербии
Саха тыла: Гербэтэ Сербията
Українська: Герб Сербії
Ελληνικά: Οικόσημο της Σερβίας
Հայերեն: Սերբիայի զինանշանը
ქართული: სერბიის გერბი
한국어: 세르비아의 국장
日本語: セルビアの紋章
中文: 塞尔维亚的徽章
Датум
Извор https://www.srbija.gov.rs/tekst/45627/simboli-srbije.php
Автор upload: User:Rokerismoravee
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
Public domain
Ова дело е во јавна сопственост бидејќи претставува закон, указ, регулатива или службен материјал на државен орган на Република Србија или орган кој извршува јавни функции, под условите на Член 6, Став 2 од Законот за авторското право на Република Србија.
Треба да се наведе и извор за да може да се потврди ваквиот статус.

Deutsch | English | македонски | српски / srpski | +/−

Coat of arms of Serbia small.svg
Insignia
Оваа слика е приказ на знаме, грб, печат или некое друго обележје. Употребата на ваквите симболи е ограничена во многу земји. Овие ограничувања постојат независно од статусот на авторските права.
Други верзии
SVG разработка

Лиценцирање

Public domain
Ова дело е во јавна сопственост бидејќи претставува закон, указ, регулатива или службен материјал на државен орган на Република Србија или орган кој извршува јавни функции, под условите на Член 6, Став 2 од Законот за авторското право на Република Србија.
Треба да се наведе и извор за да може да се потврди ваквиот статус.

Deutsch | English | македонски | српски / srpski | +/−

Coat of arms of Serbia small.svg
Insignia
Оваа слика е приказ на знаме, грб, печат или некое друго обележје. Употребата на ваквите симболи е ограничена во многу земји. Овие ограничувања постојат независно од статусот на авторските права.
Прибелешки Сликава има прибелешки: Погледајте ги на Ризницата

Описи

Опишете во еден ред што претставува податотекава
Coat of Arms of Serbia

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна21:11, 22 декември 2018Минијатура на верзијата од 21:11, 22 декември 2018710 × 884 (2,96 МБ)СРХИВReverted to version as of 19:01, 26 March 2017 (UTC)
12:53, 14 октомври 2018Минијатура на верзијата од 12:53, 14 октомври 2018690 × 860 (16,55 МБ)ХЕРАЛДИКА ССССoptimized for faster showup
19:22, 31 мај 2018Минијатура на верзијата од 19:22, 31 мај 2018690 × 860 (13,68 МБ)ХЕРАЛДИКА ССССcorrected the line rgb 33 35 30
16:56, 21 мај 2018Минијатура на верзијата од 16:56, 21 мај 2018690 × 860 (13,84 МБ)ХЕРАЛДИКА ССССAdded the description and fixed the black rgb color
13:40, 15 мај 2018Минијатура на верзијата од 13:40, 15 мај 2018690 × 860 (13,83 МБ)ХЕРАЛДИКА ССССConverted the cdr from http://www.parlament.gov.rs/narodna-skupstina-/vazna-dokumenta.935.html to svg with correct rgb colors and 1:10000 drawing precision
20:01, 26 март 2017Минијатура на верзијата од 20:01, 26 март 2017710 × 884 (2,96 МБ)TyVikAdd xml signature to file. This allow auto specify Content-Type image/svg+xml instead text/html.
02:43, 10 февруари 2016Минијатура на верзијата од 02:43, 10 февруари 2016710 × 884 (2,96 МБ)KjerishReduced file size
13:42, 26 февруари 2011Минијатура на верзијата од 13:42, 26 февруари 2011710 × 884 (7,18 МБ)Poznaniakpopr.
18:06, 23 февруари 2011Минијатура на верзијата од 18:06, 23 февруари 20112.299 × 2.866 (1,93 МБ)Rokerismoravee{{Information| |Description=Coat of arms of Serbia (since 2011) |Source=http://www.parlament.gov.rs/images/Grb-Srbija_2004.jpg |Date= |Author=upload: User:Rokerismoravee |Permission={{PD-SerbiaGov}} {{insignia}} |other_versions= }} [[Category:Coa

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци