ЖС „Зајас“

Од Википедија — слободната енциклопедија
Ова е статија за железничка станица. За археолошкото наоѓалиште видете тука
Зајас is located in Република Македонија
Зајас
Зајас
Зајас (Република Македонија)

Железничката станица „Зајас“железничка станица во Република Македонија, со следниве географски координати: СГШ 41o 36' 59'', ИГД 20o 56' 26''.

Возен ред[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]