ЖС „Свилари“

Од Википедија — слободната енциклопедија
Сулари is located in Република Македонија
Сулари
Сулари
Сулари (Република Македонија)

ЖС „Сулари“железничко стојалиште во близина на селото Сулари.

Возен ред[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Извод од возен редМакедонски железници