ЖС „Лакавица“

Од Википедија — слободната енциклопедија
Лакавица is located in Република Македонија
Лакавица
Лакавица
Лакавица (Република Македонија)

Железничката станица „Лакавица“железничка станица во Република Македонија, со следниве географски координати: СГШ 41o 44' 40'', ИГД 20o 55' 38''.

Возен ред[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Извод од возен редМакедонски железници