ЖС „Длапкин Дол“

Од Википедија — слободната енциклопедија
(Пренасочено од ЖС „Длапин Дол“)
Длапин Дол is located in Република Македонија
Длапин Дол
Длапин Дол
Длапин Дол (Република Македонија)

Железничката станица „Длапин Дол“железничка станица во Република Македонија, со следниве географски координати: СГШ 41o 33' 54'', ИГД 20o 57' 25''.

Возен ред[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Извод од возен редМакедонски железници