Прејди на содржината

ЖС „Падалиште“

Координати: 41°41′7″N 20°57′47″E / 41.68528° СГШ; 20.96306° ИГД / 41.68528; 20.96306
Од Википедија — слободната енциклопедија
ЖС „Падалиште“
Поглед на железничката станица
Општи информации
МестоПадалиште
Општина Гостивар
Македонија Македонија
СопственикМакедонски железници
ЛинииСкопјеКичево

Железничка станица Падалиште — железничка станица во селото Падалиште. Низ железничката станица поминуваат регионалните домашни возови на линијата Скопје-Кичево.

Местоположба

[уреди | уреди извор]

Станицата се наоѓа на железничката пруга Скопје-Кичево, во близина на селото Падалиште.

Галерија на слики

[уреди | уреди извор]

Надворешни врски

[уреди | уреди извор]

41°41′7″N 20°57′47″E / 41.68528° СГШ; 20.96306° ИГД / 41.68528; 20.96306