ЖС „Тетово“

Од Википедија — слободната енциклопедија
Тетово is located in Република Македонија
Тетово
Тетово
Тетово (Република Македонија)

Железничката станица „Тетово“железничка станица во Република Македонија, со следниве географски координати: СГШ 42o 00' 27'', ИГД 20o 59' 13''.

Возен ред[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Извод од возен редМакедонски железници