ЖС „Врановци“

Од Википедија — слободната енциклопедија
Врановци is located in Република Македонија
Врановци
Врановци
Врановци (Република Македонија)

Железничката станица „Врановци“железничка станица во Република Македонија, со следниве географски координати: СГШ 41o 49' 48'', ИГД 20o 55' 24''.

Возен ред[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Извод од возен редМакедонски железници