ЖС „Скопје Север“

Од Википедија — слободната енциклопедија
Скопје Север is located in Република Македонија
Скопје Север
Скопје Север
Скопје Север (Република Македонија)

Железничката станица „Скопје Север“железничка станица во Република Македонија, со следниве географски координати: СГШ 42o 01' 38'', ИГД 21o 26' 22''.

Возен ред[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Извод од возен редМакедонски железници