Прејди на содржината

ЖС „Строгомишта“

Од Википедија — слободната енциклопедија
Строгомишта is located in Република Македонија
Строгомишта
Строгомишта
Строгомишта (Република Македонија)

Железничката станица „Строгомишта“железничка станица во Република Македонија, со следниве географски координати: СГШ 41° 35' 56'', ИГД 20° 57' 26''.

Возен ред[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Извод од возен редМакедонски железници