Прејди на содржината

ЖС „Кичево“

Од Википедија — слободната енциклопедија
ЖС „Кичево“
Општи информации
МестоКичево
Координати41°30′46″N 20°56′59″E / 41.51278° СГШ; 20.94972° ИГД / 41.51278; 20.94972

Железничката станица „Кичево“железничка станица во Република Македонија, со следниве географски координати: СГШ 41o 30' 46'', ИГД 20o 56' 59''.

Возен ред[уреди | уреди извор]

Галерија[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Извод од возен редМакедонски железници