ЖС „Жеровјане“

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Жеровјане is located in Република Македонија
Жеровјане
Жеровјане
Жеровјане (Република Македонија)
Поглед кон станицата

Железничката станица „Жеровјане“железничка станица во Република Македонија, со следниве географски координати: СГШ 41o 54' 55'', ИГД 20o 56' 52''.

Возен ред[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Извод од возен редМакедонски железници