ЖС „Жеровјане“

Од Википедија — слободната енциклопедија
Жеровјане is located in Република Македонија
Жеровјане
Жеровјане
Жеровјане (Република Македонија)
Поглед кон станицата

Железничката станица „Жеровјане“железничка станица во Република Македонија, со следниве географски координати: СГШ 41o 54' 55'', ИГД 20o 56' 52''.

Возен ред[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Извод од возен редМакедонски железници