ЖС „Длапкин Дол“

Од Википедија — слободната енциклопедија
Длапин Дол is located in Република Македонија
Длапин Дол
Длапин Дол
Длапин Дол (Република Македонија)

Железничката станица „Длапин Дол“железничка станица во Република Македонија, со следниве географски координати: СГШ 41o 33' 54'', ИГД 20o 57' 25''.

Возен ред[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Извод од возен редМакедонски железници