ЖС „Сарај“

Од Википедија — слободната енциклопедија
Сарај is located in Република Македонија
Сарај
Сарај
Сарај (Република Македонија)

Железничката станица „Сарај“железничка станица во Република Македонија, со следниве географски координати: СГШ 42o 00' 36'', ИГД 21o 20' 02''.

Возен ред[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Извод од возен редМакедонски железници