Илко Стефановски: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
Ознаки: Мобилно уредување Мобилно семрежно уредување
|-
| 1982. || [[Слана во цутот на бадемите]] ТВ-филм ||
|-
| 1991. || [[Тетовирање (филм) |Тетовирање]] ТВ-филм ||
|-
| 1991. || [[Македонија може]] ТВ-филм ||
|-
| 1992. || [[Чудовиштата во нашиот град]] ТВ-филм ||
|-
| 1992. || [[Време, живот (филм) |Време, живот]] ТВ-филм ||
|-
| 1993. || [[Македонска сага]] ТВ-филм ||
|-
| 1994. || [[Пред дождот (филм) |Пред дождот]] ТВ-филм || Бојан
|-
| 1995. || [[Во светот на бајките (телевизиска серија) |Во светот на бајките]] ТВ-серија ||
|-
| 1998. || [[Салон Хармони]] ТВ-серија ||
|-
| 1998. || [[Збогум на 20-ти век]] ТВ-филм || Менде
|-
| 2000. || [[Погрешно време (телевизиска серија) |Погрешно време]] ТВ-серија || Бошко
Анонимен корисник

Прегледник