Разлика помеѓу преработките на „Антипатридска династија“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
→‎top: Јазична исправка, replaced: Антички Рим → Стар Рим
с (→‎top: Исправно име на предлошка, replaced: {{legend| → {{легенда| (8))
с (→‎top: Јазична исправка, replaced: Антички Рим → Стар Рим)
 
{{легенда|#AF3662|[[Епир (регион)|Епир]]}}
{{легенда|#A361BD|[[Картагина]]}}
{{легенда|#70A9BE|[[АнтичкиСтар Рим|Рим]]}}
{{легенда|#85AB54|[[Грчки колонии]]}}
]]

Прегледник