Разлика помеѓу преработките на „Марко Пиноти“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 10 месеци
с
→‎top: Правописна исправка, replaced: Инжинер → Инженер
с (→‎Кариера: Македонски назив на предлошка, replaced: cite news → наведени вести)
с (→‎top: Правописна исправка, replaced: Инжинер → Инженер)
| caption = Пиноти прославувајќи ја победата по завршниот хронометар на [[Џиро д’Италија 2012]]
| fullname = Марко Пиноти
| nickname = ''L'Ingegnere (ИнжинерИнженер)''
| birth_date = {{birth date and age|1976|2|25|df=y}}
| birth_place = [[Осио Сото]], [[Ломбардија]], [[Италија]]

Прегледник