Разлика помеѓу преработките на „Олоф Мелберг“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 47 бајти ,  пред 1 година
с
Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона (4)
с (Замена со македонски назив на предлошка, replaced: flagicon → знамеикона (4))
| years7 = 2012–2013 | caps7 = 29 | goals7 = 2 | clubs7 = {{Fb team Villareal}}
| years8 = 2013–2014 | caps8 = 22 | goals8 = 3 | clubs8 = {{Fb team F.C. Copenhagen}}
| nationalyears1 = 2000–2012 | nationalcaps1 = 117 | nationalgoals1 = 8 | nationalteam1 = {{flagiconзнамеикона|Шведска}} [[Шведска фудбалска репрезентација|Шведска ]]
| pcupdate = 18 мај 2011
| ntupdate = 10 јуни 2011
 
==Титули==
==={{flagiconзнамеикона|Шведска}} АИК===
*'''[[Прва шведска фудбалска лига|Шведско првенство]]''' (1) : 1998.
*'''[[Фудбалски Куп на Шведска|Куп на Шведска]]''' (1) : 1997.
==={{flagiconзнамеикона|Англија}} Астон Вила===
*'''{{Трофеј-Интертото куп}} [[Интертото куп]]''' (1): 2001.
==={{flagiconзнамеикона|Грција}} Олимпијакос===
*'''{{Трофеј-Грција (Супер лига-фудбал)}} [[Прва грчка фудбалска лига|Грчко првенство]]''' (2) : 2010-11, 2011-12.
*'''[[Фудбалски Куп на Грција|Куп на Грција]]''' (1) : 2012.

Прегледник