Разлика помеѓу преработките на „Девелики“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Нема измена во големината ,  пред 1 година
с
нема опис на уредувањето
с
== Географиja и местоположба ==
 
Девелики се наоѓа на 7 километри југозападно од градот [[ЈерисосЕрисово]] и на 28 километри северно од Ревеник, во југоисточниот дел на Халкидики.
 
== Историја==

Прегледник