Разлика помеѓу преработките на „КК Струмица“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 52 бајти ,  пред 4 години
с
нема опис на уредувањето
с
| позиција = 7<small>ми</small>
| вебместо =
| h_bodyh_pattern_b=FFFFFF_thinwhitesides|h_pattern_bh_body=0000FF|h_shorts=FFFFFF0000FF|h_pattern_s=_whitesides
| a_bodya_pattern_b=FF0000_thinsidesonwhite|a_pattern_ba_body=white|a_shorts=FF0000white|a_pattern_s=_whitesides
}}
'''КК Струмица''' е кошаркарски клуб од [[Струмица]], [[Македонија]] и се натпреварува во [[Прва македонска кошаркарска лига|Првата кошаркарска лига]].

Прегледник