Јужни Словени: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 12 бајти ,  пред 8 години
с
с (Bot: Migrating 28 interwiki links, now provided by Wikidata on d:q273824 (translate me))
File:Dino Merlin (2011).jpg|[[Дино Мерлин]] - истакнат босански пејач.
File:Tesla3.jpg|[[Никола Тесла]] - српски научник.
File:Петар II Петровић Његош , песник и владика (1813-1851).jpg|[[Петар Петровиќ - Његош]] - црногорски поет.
File:Kočo Racin Samobor.jpg|[[Кочо Рацин]] - најпознат македонски поет.
File:Vasil Levski portrait.jpg|[[Васил Левски]] - национален херој на Бугарија.
206

уредувања

Прегледник