Разлика помеѓу преработките на „Антигониди“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Одземени 642 бајти ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
|[[294 п.н.е.]] - [[287 п.н.е.]]
|
|-
|[[Лизимах]]
|[[288 п.н.е.]] - [[281 п.н.е.]]
|го делел престолот со [[Пир Епирски]]
|-
|[[Пир Епирски]]
|[[288 п.н.е.]] - [[285 п.н.е.]]
|го делел престолот со [[Лизимах]]
|-
|[[Птоломеј II Керавн]]
|[[281 п.н.е.]] - [[279 п.н.е.]]
|
|-
|[[Мелегар]]
|[[279 п.н.е]]
|
|-
|[[Антипатар II]]
|[[279 п.н.е]]
|
|-
|[[Состен]]
|[[279 п.н.е]] - [[277 п.н.е]]
|командант на војската
|-
|[[Антигон II Гонат]]
|[[277 п.н.е.]] - [[274 п.н.е.]]
|
|-
|[[Пир Епирски]]
|[[274 п.н.е.]] - [[272 п.н.е.]]
|повторно назначен
|-
|[[Антигон II Гонат]]

Прегледник