Реција

Од Википедија — слободната енциклопедија
Реција (во црвена боја) на картата на Римското Царство во 125 г. од н. е., во времето на владеење на царот Адријан (117–138)

Реција или Ретијаримска провинција.

Наводи[уреди | уреди извор]

Библиографија[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]