Прејди на содржината

Разговор за предлошка:Римски провинции (117 година)

Содржината на страницата не е поддржана на други јазици.
Од Википедија — слободната енциклопедија

Мизија не била римска провинција? Поречанец A? 20:37, 26 септември 2007 (UTC)