Кочан (Пиринско)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Кочан е село во Општина Сатовча.


Кочан
Карта
Karta Kochan.png
Општина: Општина Сатовча
Население: 3076
Поштенски број: 2955
Повикувачки број: 07545
Надморска височина: 961
Географска широчина: 41° 35'
Географска должина: 24° 2'
Веб страница: Нема


Географиja и местоположба[уреди | уреди извор]

Историja[уреди | уреди извор]

Економија[уреди | уреди извор]

Демографија[уреди | уреди извор]

Општествени институции[уреди | уреди извор]

Администрација и политика[уреди | уреди извор]

Културни и природни знаменитости[уреди | уреди извор]

Редовни настани[уреди | уреди извор]

Личности[уреди | уреди извор]

Култура и спорт[уреди | уреди извор]

Иселеништво[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]