Категорија:Небесна механика

Од Википедија — слободната енциклопедија
Главната статија за оваа категорија е Небесна механика.

Небесни механизми — примена на физиката, посебно на Њутновите механизми, врз астрономските тела, како што се ѕвездите и планетите.

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 6 поткатегории од вкупно 6.

А

Г

З

О

Т

Страници во категоријата „Небесна механика“

Оваа категорија содржи само една страница.