Вил Хант

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Will Hunt Вил Хант
Родено име Вилијам Хант
Роден(а) Gainesville, Флорида, САД
Жанрови Алтернативен рок, алтернативен метал, хеви метал, ну метал, рап метал
Занимања Музичар, Текстописец, Тапанар
Инструменти Тапани
Издавачи Warner Bros.
Соработници Evanescence, Black Label Society, Eye Empire, Dark New Day, Skrape, The Age of Information, Methods of Mayhem, Mötley Crüe, Cossfade, Static-X

Вилијам Мартин "Вил" Хант (анг. William Martin "Will" Hunt) е тапанар кој свири рок и метал жанр. Тој моментално свири во бендовите Eye Empire, Dark New Day, Evanescence, Cossfade, и Black Label Society.

Дискографија[уреди | уреди извор]

Evanescence[уреди | уреди извор]

  • TBA (2011)

Skrape[уреди | уреди извор]

Томи Ли[уреди | уреди извор]

Dark New Day[уреди | уреди извор]

Bloodsimple[уреди | уреди извор]

Black Label Society[уреди | уреди извор]

Methods of Mayhem[уреди | уреди извор]

Crossfade[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]