Прејди на содржината

Вил Хант

Од Википедија — слободната енциклопедија
Will Hunt Вил Хант
Родено имеВилијам Хант
Роден(а)Gainesville, Флорида, САД
ЖанровиАлтернативен рок, алтернативен метал, хеви метал, ну метал, рап метал
ЗанимањаМузичар, Текстописец, Тапанар
ИнструментиТапани
ИздавачиWarner Bros.
СоработнициEvanescence, Black Label Society, Eye Empire, Dark New Day, Skrape, The Age of Information, Methods of Mayhem, Mötley Crüe, Cossfade, Static-X
Фотографија од Вил Хант

Вилијам Мартин "Вил" Хант (анг. William Martin "Will" Hunt) е тапанар кој свири рок и метал жанр. Тој моментално свири во бендовите Eye Empire, Dark New Day, Evanescence, Cossfade, и Black Label Society.

Дискографија[уреди | уреди извор]

Evanescence[уреди | уреди извор]

  • TBA (2011)

Skrape[уреди | уреди извор]

Томи Ли[уреди | уреди извор]

Dark New Day[уреди | уреди извор]

Bloodsimple[уреди | уреди извор]

Black Label Society[уреди | уреди извор]

Methods of Mayhem[уреди | уреди извор]

Crossfade[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]